Küresel Piyasa

Türkiye’nin En İyi Borsa Yorumcuları

en-iyi-borsa-yorumculari

En iyi borsa yorumcusu olarak anılan Türkiye’de birçok başarılı ekonomist bulunuyor. Akademik eğitimleri ve sektör tecrübeleri ile isabetli tahminlerde bulunan ve piyasaları iyi analiz eden uzman isimler zaman zaman tahminlerinde de yanılabilmektedir. Bu nedene uzmanların borsa veya diğer piyasalar hakkında yapacakları önerileri riskleri de göz önünde bulundurarak dikkate almanız gerekecektir.

Türkiye’de borsa yorumcusu denince akla ilk gelen isimlerden bazıları şunlardır:
• Eral Karayazıcı
• Emre Çayırlı
• Erol Gürcan
• Şevin Ekinci
• Tuncay Turşucu
• Ahmet Mergen

Sektörde başarılı analizleri sayesinde yakından takip edilen isimlerin her biri aktif olarak sosyal medya hesaplarından da güncel analizlerini paylaşmaktadır. Türkiye’nin en iyi borsa yorumcuları arasında birbirinden başarıl birçok isim çok sayıda yatırımcı tarafından takip edilmektedir.

Eral Karayazıcı

Eral Karayazıcı borsa yorumu ve piyasa analizleri ile son yılların en popüler finans uzmanları arasında yerini alıyor. İsabetli tahminleri öne çıkan ve yakın takibe alınan Eral Karayazıcı, Gedik Portföy /Fon Yönetim Müdürü, Hürriyet Bigpara’da yayımlanan Pusula strateji yazısının yazarı ve TRT Haber, Kanal B ve Hürriyet TV’nin sabit yorumcusu olarak başarılı bir kariyere sahiptir.
Gazi Üniversitesi Uluslararası İktisat bölümünden mezun olan Eral Karayazıcı, 30 yılı aşkın süredir finans alanında başarılı çalışmalar yürütmektedir. Özellikle Borsa İstanbul (BIST) kapsamında yaptığı yorumlar ve analizler geniş kitlelere tarafından takip edilmektedir.

Erol Gürcan

En iyi Türk borsacılar ve finans uzmanları arasında adına sık rastlanan Erol Gürcan, Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra finans piyasalarına ilişkin önemli pek çok pozisyonda görev almıştır. Son yıllarda ise analizleriyle sektörde yakın takibe alınan Erol Gürcan, finans sektörüne ilişkin profesyonel çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
Hürriyet Big Para platformu üzerinden aktif olarak analizlerini paylaşan Erol Gürcan, ayrıca enflasyon beklentileri üzerine yazdığı makale ile Türkiye Ekonomi Kurumu tarafından, Türkiye Ekonomi Ödülü’nün sahibi olmuştur. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisansına da sahiptir. Türkiye’nin en iyi borsa yorumcuları arasında ilk sıralarda Erol Gürcan adının da zikredilmesi mümkündür.

Emre Çayırlı

Borsa yorumları günlük analizleri ve genel değerlendirmeleri ile yakından takip edilen Emre Çayırlı, Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aktif olarak pek çok platformda çalışmıştır. Çeşitli gazetelerde ekonomiye ilişkin paylaşımları ile dikkatleri kısa sürede çeken Emre Çayırlı, borsadan dövize ve ekonomiyi ilgilendiren pek çok konuda önemli çalışmalara imza atmıştır.
Resmi sosyal medya hesaplarından ve Hürriyet Big Para platformu üzerinden aktif olarak analizlerine ve ekonomiye ilişkin tahminlerini aktaran Emre Çayırlı, borsa yatırımcıları tarafından da yakından takip edile ekonomistler arasında yer almaktadır.

Şevin Ekinci

En iyi borsa yorumları ile kısa sürede öne çıkmayı başaran Şevin Ekinci, çeşitli televizyon programlarında ve gazetelerde kritik borsa tahminleri ile tanınmıştır. Ekonomist, Ekinci Economics Consulting kurucusu olan Şevin Ekinci, ODTÜ Ekonomi Bölümü, Boğaziçi Üniversitesi Finans ve Ekonomi Mater eğitimi almıştır.
Universty of California San Diego UCSD, Profesyonel İşletme Master programında eğitim gören Şevin Ekinci, 2002 yılında kariyerine West Deutsche Landesbank’da kıdemli ekonomist olarak başlayarak daha sonra saysız önemli kurumda kritik görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Londra merkezli Trusted Sources’dan bağımsızlaşarak, Ekinci Economics Consulting’i kuran Şevin Ekinci, aktif olarak yaptığı piyasa tahminleri ve borsa analizleri ile yakından takip edilmektedir. Türkiye’nin en iyi borsa yorumcuları arasında da isabetli piyasa tahinleri ile yakından takip edilen isimler arasında yer almaktadır.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanan yazımız yatırım tavsiyesi içermemektedir. Salt bilgilerin araştırılması ile elde edilen çıktıdır. Yatırım yaparken ve danışmanlık alırken güvendiğiniz kaynaklara yönelmenizi öneriririz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!