Küresel Piyasa

Threads Uygulaması

threads-app

“Twitter’ı aratmayacak bir yenilik geliyor!

Threads Uygulaması Nedir?

En çok kullanılan Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının sahibi olan Meta, Twitter’a rakip olacak Threads adında bir uygulama geliştirdi. Peki, adı duyulur duyulmaz herkesin merak konusu olan Threads uygulaması nedir? Ne zaman kullanıma açılacak? Nasıl üye olunur? Hepsi ve daha fazlası işte yazımızda…

Elon Musk’ın yaptığı açıklamalarda Twitter’ın ‘kullanım limiti aşıldı’ uyarısıyla tweet görüntüleme sayısının kısıtlanacağını duyurdu. Bu açıklamanın üzerine sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi ve farklı uygulama arayışına girdi.

Threads Ne Zaman Kullanıma Açılacak?

Martk Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta ise Mart ayı ortasında yeni bir uygulama üzerine çalıştığını belirtmişti Twitter’a gelen kısıtlama haberinin üzerinden çok geçmeden Twitter’a benzerliğiyle konuşulan Threads uygulamasını 6 Temmuz’da kullanıcılara sunacağını duyurdu.

Threads uygulamasının detaylarına yer verecek olursak, Threads her şeyin tartışılabildiği ve insanların trend olan tüm konular hakkında yapmak istediği yorum, eleştiri, öneri ve benzeri görüşlerini kolayca paylaştığı, aynı zamanda içerik oluşturucularını da takip ederek onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya kendi içeriklerinizi üreterek kendinize ait bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.

Threads Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur?

Threads platformuna kayıt olmanız için görsel örnekleri ile size anlatacağız.

Öncelikle Threads, Instagram’ın metin tabanlı konuşma uygulaması olduğu için:

1- Instagram hesabınıza giriyorsunuz, arama kısmına ‘Threads’ yazıyorsunuz. Sağ tarafta QR kod çıkıyor ve ona basıyorsunuz. Karşınıza Instagram kullanıcı adınızın yazılı olduğu QR kod çıkıyor.

2- Sonrasında en alt kısımda ‘Threads İndir’ yazısına tıklıyorsunuz ve sizi Apple Store’ye yönlendiriyor.

3- Instagram’da yer alan en sağ köşede bulunan 3 çizgiye bastığınızda Threads yazısına tıkladığınızda akordeon açılacaktır.

1. Adım
threads-app
2. Adım

threads-app
3. Adım

threads-app
4. Adım
threads-app

Yukarıdaki adımları izleyerek uygulama hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Küreselpiyasalar.com uzmanları tarafından hazırlanan blog yazılarımızın devamı gelicektir. Beklemede kalın…

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!