Kripto Haberleri

TenX Nedir? PAY Coin Ne İşe Yarar?

tenx-coin

Kripto para piyasasının en popüler projelerinden biri olan TenX (PAY), son günlerde arama motorlarında en çok aratılan kripto para projelerinden biri olma özelliğine sahip. Ana amacı ile kripto para ödemelerini her an, her yerde, her saniye mümkün kılmayı amaçlayan Ten X (PAY), proje detaylarıyla da merak konusu. Peki, TenX (PAY) proje detayları hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Gelin, son günlerin en çok konuşulan kripto para birimi TenX (PAY) hakkında tüm merak edilenleri birlikte inceleyelim!

TenX (PAY) Nedir?

TenX (PAY), kripto para piyasasında ana amacı ile öne çıkan bir blockchain projesidir. Proje detaylarıyla öne çıkan protokolün asıl amacı, zaman ve mekan fark etmeksizin kripto para işlemlerine olanak sağlaması olarak açıklanabilmektedir. 2011 yılında kurulan TenX şirketi, bünyelerinde yer alan TenX Card ile dünyaya mobil cüzdan hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. TenX Card, kripto piyasasında hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kullanım imkanı ile öne çıkıyor. Farklı kullanım imkanları ile öne çıkan TenX Card, aynı zamanda kripto para kullanmayan ilgili mağazalara bile dijital ve fiziksel işlemlere olanak sağlıyor. Üstelik TenX Card gizli işlem ücretlerine ihtiyaç duymadan kullanım gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

TenX’i Özel Kılan Şey Nedir?

TenX, sistem yapısı ve işlevselliği ile öne çıkan bir proje türü olarak dikkat çekmektedir. Özellikle TenX sisteminde öne çıkan ve işlevselliği sağlayan COMIT Network, hızlı işlem gerçekleştirmeye yardımcı oluyor. Hızlı işlem yöntemleri ile popülerliği koruyan COMIT, kullanıcılara ağ üzerinde sorunsuz ve uygun fiyatlı ödeme imkanı da sunmayı başarıyor. TenX projesi tarafından kullanıcılara sunulan banka hesabı, kart, cüzdan ve ATM hizmeti de yine COMIT ile birlikte etkileşime geçen kategoriler arasında yer almaktadır.

TenX projesini özel kılan detaylardan biri de projenin sahibi olduğu TenX kartına bağlanabilen mobil ödeme uygulamasıdır. Kolay mobil ödeme gerçekleştirmeye yardımcı olan uygulama, cüzdan ile yapılan her ödemeyi hem dijital hem de fiziksel olarak hayata geçirebilmektedir. Üstelik Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ile cüzdandan başka bir cüzdana transfer işlemlerini de destekliyor. Tüm bu avantajlarıyla birlikte TenX projesini özel kılan en büyük detayın, ödeme işlemlerinde gerçekleştirebildiği destekleyici yapısı olduğunu söylemek mümkün.

TenX projesinin özellikleri:

 • Kolay Erişim
 • Merkeziyetsiz Yapı
 • Şeffaflık İlkesi

PAY Coin Nedir, Ne İçin Kullanılır?

TenX projesinin dijital resmi para birimi PAY Coin’dir. Kullanıcılarına sunduğu özellikler arasında satın alma işlemlerine PAY kullanma zorunluluğu getirmeyen TenX, aynı zamanda ağ üzerinde işlem gerçekleştirmeye yarımdı oluyor. Unutmadan, TenX projesi kullanıcılarına TenX ödülleri kazanmasına yarımcı da olmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, PAY sahibi olan kullanıcılar TenX ödeme kartına da sahip olabiliyor.

Bonus bilgi: PAY coin sahipleri yaptıkları her alışveriş sonrası yüzde 0,5’lik ödül kazanabilme hakkına sahiptir.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!