Küresel Piyasa

Sat Veren Hisseler 2023

sat-veren-hisseler-2023

Kapanışta sat sinyali veren hisseler arasında anlık verilere göre değişimler olabilir. 2023 yılı başında sat sinyalleri ağır basan hisselerin takip eden dönemde yeniden al veya tut sinyalleri de vermesi mümkündür. Bu nedenle anlık piyasa verilerinin her zaman yakından takip edilmesi gerekiyor. Sat veren popüler 10 hisse BIST 100 endeksine göre farklılık gösterecektir.

Koza Altın İşletmeleri (KOZAL)

KOZAL hisse tahminleri ağırlıklı olarak sat sinyallerine sahiptir. BIST 100 üzerindeki teknik analizlerde kullanılan 12 gösterge yöntemi ile değerlendirilen hisseler her ne kadar sat sinyali olarak sınıflandırılabilse de kesin sonuç vermez. Bu nedenle şirketlerin mali durumlarının da göz önünde tutulması önelidir.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM)

PETKM hisse yorumu 2023 yılı itibariyle teknik analizlerde sat sinyali ile öne çıkıyor. Türkiye’nin petrokimya şirketlerinden biri olan ve Borsa İstanbul’da (BIST) başarılı şekilde işlem gören PETK, sat sinyali veren hisseler arasında yer alıyor.

Tofaş (TOASO)

TOASO hisse son dönem hareketleriyle 2023 yılında dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Piyasalarda risk faktörlerinin artmasının ardından TOASO hisse, beklentilerin altında kalarak sat sinyalleri ile öne çıkıyor. Şirketin mali pozisyonu ve hedeflerinden bağımsız olarak piyasalardaki teknik göstergeleri sat sinyalleri açısından ağır basmaktadır.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB)

TSKB hisse fiyatı ve piyasa dalgalanmaları sonrasında sat sinyali öne çıkmıştır. Finnet 2000 web sitesi verileri kullanılarak elde edilen sonuçlarda teknik olarak sat sinyali ağır basan TSKB, 12 göstergenin baz alınarak incelenmesi sonucu bu görünümü çizmektedir.

Alkim Alkali Kimya A.Ş. (ALKIM)

ALKIM hisse tahmini yine kesin sonuç vermemekle beraber ağırlıklı olarak sat sinyali taşımaktadır. Alkim Kimya, Türkiye merkezli bir kimya şirketi oalrak başta selüoz ve selüloz bazlı ürünler, plastik ve izolasyon malzemeleri üretimi ile sektörde öne çıkıyor. Ancak güçlü sat sinyali 2023 yılı için yatırımcısını endişelendiriyor.

Aksa Enerji (AKSEN)

AKSEN hisse fiyatı ve mevcut göstergelerinde sat sinyalinin görünmesi dikkat çekiyor. Son dönemde popüler hisseler arasında yer alan AKSEN, yapılan teknik analizler sonrasında sat sinyalleri ile öne çıkan şirketler arasında yerini almıştır.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK)

YKBNK hisse her ne kadar Türkiye’de başarılı şekilde faaliyet gösteren Yapı Kredi Bankası’nın hissesi olsa da 2023 yılı için sat sinyali veren banka hisseleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda banka hissesi almadan önce al – sat sinyallerine göre işlem yapmak daha doğru olacaktır. Sat veren popüler 10 hisse arasında YKBNK dikkat çekmektedir.

Sinpaş GYGO (SNGYO)

SNGYO hisse yorumu ve analizleri son dönemde sat sinyalleriyle ön plandadır. Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. son kapanıştan itibaren sat sinyaliyle dikkat çekmektedir. Ancak sektörde yaşanacak çeşitli atılımlar piyasa başarısını da etkileyebilir.

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN)

GESAN hisse fiyatı 2023 yılı başından itibaren dalgalı seyrini korumaktadır. Piyasalarda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle sert dalgalanmalar sık yaşansa da GESAN mevcut teknik göstergeler ışığında sat sinyalleriyle öne çıkmıştır. Yatırımcıların işlem yapmadan önce al – sat sinyallerini anlık verilere göre tekrardan kontrol etmeleri çok daha doğru olacaktır.

Emlak Konut GYO (EKGYO)

EKGYO hisse yorumu ve göstergeleri incelendiğinde sat sinyalinin güçlü olduğu görülmektedir. Sektöründe başarılı bir grafik izlese de mevcut görünümde sat sinyali veren popüler 10 hisse arasında yerini almıştır. Gerçek zamanlı piyasa verileri ve anlık değerlendirmelere göre yatırımcıların işlem yapması risk faktörünü azaltacaktır.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!