Küresel Piyasa

2023 Rusya Asgari Ücret Belli Oldu Mu?

rusya-kremlin

Rusya’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Pek çok sektörde maaş politikasına yön veren Rusya’da asgari ücret, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 13 bin 890 rubleye (187 ABD doları) yükseltildi. 2023 Rusya asgari ücreti Aralık 2022’nin son haftasında belirlenecek. Şu anki güncel durumla ilgili tüm bilgiler haberimizde mevcut. Rusya’nın 2023 asgari ücreti yayınlandığında haberimizde yer vereceğiz.

Rusya’da Kira Fiyatları Ne Kadar?

Petrol ve doğal gaz gibi kaynaklara sahip olan Rusya, güçlü bir ekonomi yapısına sahiptir. Rusya, GSYİH (nominal) bakımından dünyanın 9. ve satın alma gücü paritesi bakımından ise dünyanın 6. büyük ekonomisi olma unvanına sahiptir.  Tüm bu özellikleriyle öne çıkan Rusya’da ortalama bir evin kirası 10 bin ruble civarındadır. Rusya’da kiralanan çoğu evde elektrik, su ve doğal ücretleri kiraya dahildir.

Rusya’da Eğitim Fiyatları Nasıl?

Rusya’da eğitim ücretleri değişkenlik göstermektedir. Özellikle üniversitelerde fiyatlar 122.500 ila 880.000 ruble arasında değişmektedir.

Rusya’da Benzin Fiyatları Ne Kadar?

Rusya’da benzin fiyatları 2021 yılında ortalama olarak 50.31ruble değerindeydi. Bu ortalama değer 27 Eylül 2021 tarihinde 49.99 ruble ve 29 Kasım 2021 tarihinde ise 50.79 ruble değerinde seyretti.

Rusya’da Araba Fiyatları Ne Kadar?

Rusya’da ikinci el araba fiyatları yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Rusya’da ikinci el araba fiyatları 1 milyon ve 5 milyon rubleye kadar değişmektedir.

Rusya’da İnternet Fiyatları Ne Kadar?

Rusya, ağ sağlayıcı pek çok şirkete sahiptir. Genellikle internet fiyatları aylık olarak hesaplanırken, paket seçeneklerine göre 350-550 ruble arasında değişmektedir.

Rusya’da Et Fiyatları Ne Kadar?

Açıklanan verilere göre, satışı gerçekleştirilen ürünler bölgeye ve maliyetine göre değişmektedir.

Sizce Rusya 2023’te Asgari Ücret Tarifesini Ne Kadar Uygulayacak?

Yorumlarda siz de Rusya’daki asgari ücret tarifesi ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!