Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (9 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • 111 milyon dolarlık Bitcoin çıkışları, genel dijital varlık piyasasının geçen hafta 107 milyon dolarlık çıkış görmesi nedeniyle Solana’dan elde edilen kazançları dengeledi.
 • Paypal, transferler ve ödemeler için Stablecoin’leri ekledi. Justin Sun, Huobi’ye yüklü miktarda Tether geçirdi PayPal, PayPal USD adında bir stablecoin çıkardı.
 • Circle CEO’su Jeremy Allaire, firmasının Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklandığı algısına rağmen, USDC’nin benimsenmesinin çoğunun gelişmekte olan ve gelişmekte olan pazarlardan geldiğini söyledi.
 • Merkezi olmayan borsa Cypher Protocol 1 milyon dolara yakın bir fiyatla hacklendi. Ekip bilgisayar korsanıyla iletişim kurmaya çalışırken DEX’teki akıllı sözleşmeler artık donduruldu.
 • PayPal’ın yeni PayPal USD stablecoin’inin piyasaya sürüldüğünü duyurmasından bu yana geçen 16 saat içinde PYUSD koduna sahip yaklaşık 30 token oluşturuldu.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Uzun süredir sessizlik içinde takılan Bitcoin sonunda 30.000 $ seviyesine doğru atak yaptı , Bitcoin için teknik olarak incelediğimiz de alıcılı hareketlerde 30700 satıcılı hareketlerde ise 28800 dolar desteğini takip edeceğiz, bu bölgelerin sert hareketlerin devam bölgeleri olduğunu belirtebiliriz.

ETH/USD

Bu hafta ABD ve EUR tarafından gelecek olan enflasyon verilerini takip edeceğiz , Dun akşam hareketlenen Ethereum veri saatine kadar alıcılı bir seyir sürebilir , Ethereum için teknik olarak baktığımızda alıcılı hareketlerde 1880 satıcılı hareketlerde 1800 seviyesi takibimizde olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Uzun süredir teknik olarak beklediğimiz sarı kutuya fiyat dokunmuş ve bu bölgenin alıcılı hareketler yapacağını belirtmiştik şu an için bir problem gözükmüyor satı kutunun fiyatı itmesini bekliyoruz, teknik olarak incelediğimizde 0.600$ bölgesi bizim için destek görevi konumunda olacaktır , fiyatın bu bölgeden alacağı destek ile 0.7350 kısa zaman diliminde hedef konumundadır

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz.Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %52.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %47.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.235T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!