Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (7 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • BTC hodlers, H1 2023’te zirveye çıktı ve %69’luk bir artışla kripto fonlarından daha iyi performans gösterdi.
 • SEC Başkanı Gary Gensler: “Önce yapay zekanın denetlenmesi var. Daha sonra kripto paralara gelebiliriz!”
 • 21e6 Capital AG verilerine göre, kripto fonları 2023’ün ilk yarısında ortalama %15,2’lik getiri elde ederken, BTC’nin fiyatı yaklaşık %80 arttı.
 • BlockFi, Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi’nin teklifi desteklediğini söyledi. Tether, en çok Bitcoin tutan 11. şirket oldu.
 • Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un, SEC’in yasal işlemlerinin ortasında şirketinin ABD’de kalması konusunda kararlı olduğu bildiriliyor.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Hafta sonu hacimsizliği ile birlikte son iki günü 200 $ bant aralığında fiyatlayan Bitcoin için teknik olarak incelediğimiz de alıcılı hareketlerde 30200 satıcılı hareketlerde ise 28800 dolar desteğini takip edeceğiz, bu bölgelerin sert hareketlerin devam bölgeleri olduğunu belirtebiliriz.

ETH/USD

Bu hafta ABD ve EUR tarafından gelecek olan enflasyon verilerini takip edeceğiz , hala yükseliş hareketini başlatamamış olan Ethereum için teknik olarak baktığımızda alıcılı hareketlerde 1880 satıcılı hareketlerde 1800 seviyesi takibimizde olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Teknik olarak senaryonun devamında 0.7350$ seviyesine kadar çıkış yapmasını beklediğimiz XRP satıcılı senaryoların gelmesi durumunda 0.674$ desteğine kadar sarkabilir . Düşüşler alım fırsatı

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz.Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %52.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %47.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.235T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!