Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (31 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Yargıç, Uniswap borsasındaki dolandırıcılık tokenleri nedeniyle DeFi platformuna açılan toplu davayı reddetti.
 • Bugün saat 21.00 itibariyle Spot borsalara toplamda yaklaşık 16.000 adet #Bitcoin girerken, yaklaşık 8.000 adet $BTC çıkışı gerçekleşti.
 • SEC Başkanı Gary Gensler, 12 Eylül ve 27 Eylül’de ifade verecek
 • Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein: Artık kimse 1 milyon kişinin GBTC sahibi olduğunu göz ardı etmiyor. Bu yatırımcı grubuna daha fazla zarar verilirse, SEC kendi görevini de yapmamış sayılır.
 • GBTC’lerin ETF’e çevrilmesi durumunda işlem ücretlerini ciddi şekilde azaltacağız.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Dün beklediğimiz gibi 28000 seviyesinden geri çekilme yaşadı , bugün ABD tarafından İşsizlik Haklarından yararlanma başvuruları verisi takip edilecek , veri ile birlikte Bitcoinde hareketli saatler görebiliriz ,teknik olarak incelediğimizde alıcılı hareketlerin devamında 28500 $ takibimizde olacaktır

ETH/USD

GrayScale haberi ile birlikte 1780 $ seviyesine kadar gelen Ethereum beklediğimiz gibi bölgeden satış yiyerek günü 1700 $ seviyesinde kapattı , gün içinde ABD tarafından gelecek olan veri akışı Ethereum ve alt markette yön belirlememize yardımcı olacaktır

ethereum

LTC/USD

Halving hareketi için Bitcoin’den işaret bekleyen LTC hacim sıralamasında hala ilk 10 içinde yer edinmeye devam ediyor , teknik olarak alıcılı senaryoda 80$ seviyesinin geçilmesi ile birlikte hareket yukarı yönlü hızlanacaktır

XRP/USD

Mahkeme sürecinden çok hırpalanan XRP bu bölgelerde yatay fiyatlanmasına devam ediyor . Teknik olarak bir süre daha yatay fiyatlanmasının devam etmesini bekliyoruz.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!