Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (29 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Santiment verilerine göre, Bitcoin işlem hacmi 3 yılın en düşük seviyesine geriledi ve 2022 zirvesinden %90’dan fazla düşüş yaşadı.
 • CryptoQuant CEO’su, X ile ilgili yakın tarihli bir gönderide, Bitcoin’in hızının üç yılın en düşük seviyesine düştüğünü söyledi.
 • Hong Kong’un finans sekreteri Paul Chan, Web3 ve blok zinciri teknolojisini dijital eğlence endüstrisindeki büyümenin bir sonraki ana itici güçleri olarak övdü.
 • OnlyFans’ın ana şirketi olan Fenix International, artan gelirin bir yılının ortasında 2021 ve 2022 yılları arasında yaklaşık 20 milyon dolar değerinde Ethereum satın aldığını açıkladı.
 • Bitcoin’de, üç ayda 3 milyar dolar toplayan gizemli bir cüzdanın Robinhood: Jump Trading Custody’ye ait olduğu ortaya çıktı.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Bitcoin de bıktırma politikası son gaz devam ediyor , yine kendisine 1000 $ lık bir aralık belirleyen Bitcoin aşağı yukarı minik fitil hareketleri yaparak liqidite ihtiyacını karşılamaya çalışıyor gözler bu hafta ABD tarafında olacak veri yoğunluğu olarak DXY de ki sert hareketler dolaylı olarak Bitcoini de etkileyecektir. Teknik olarak 25200 26700 takibimizde olacaktır bir süre daha bu bölgeler bıktırma politikalarına devam etmesini bekliyoruz

ETH/USD

Dar aralıkta hareket eden bir diğer ürün Ethereum bu bölgeler yatırımcıyı bıktırarak piyasa dışına ittikleri bölümler oluyor , fiyat teknik olarak kısa fiyat hareketleri arasında uzun süre birikim evresi geçiriyor , yeterli liqidasyona ulaştıktan sonra da hareketini önce ters yöne doğru yaptıktan sonra başlatıyor. Bu bölgeler DCA ile yatırım yapılacak , orta vade satış için maliyet noktalarıdır.

ethereum

LTC/USD

ABD’de maske takma zorunluluğu geri gelmeye başladı! Atlanta’da bir kolejde COVID-19 BA.2.86 varyantı sebebiyle toplantı ve öğrenci partileri yasaklanırken, maske takma zorunluluğu da getirildi LTC teknik görünümde fiyat hareketini başlatmak için 77 $ seviyesinin üzerine çıkmalı , aksi durumda fiyatın 64 ve 60 $ seviyelerine kadar gerilmesi beklenir.

XRP/USD

Sarı kutu içinde konsolidasyon hareketini yapacak olan XRP için bu bölgelerinde orta uzun vade alım yerleri olduğunu belirtmiştik , mahkeme haberi ile bile neredeyse yüzde yüz yapan XRP için daha ana hareket başlamadı. Bu bölgeler DCA yapmak için oldukça ideal bölgelerdir.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!