Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (28 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Singapur merkezli bir kripto borsası olan Vauld, yönetim kurulunu yeniden yapılandırmak için mahkemeden izin aldığını söyledi.
 • dYdX’in kurucusu, ABD kripto üreticilerinin önce denizaşırı müşterilerle uygun ürün pazarı bulmaya odaklanmaları ve daha sonra kendilerini kurduktan ve ABD düzenleyici iklimi netleştikten sonra geri dönmeleri gerektiğini savundu.
 • Fed Başkanı Jerome Powell’ın yorumları, faiz artırımlarının enflasyon Fed’in %2 hedefine ulaşana kadar faiz artırımlarının devam edeceğini öne sürmesi nedeniyle Bitcoin ve altcoinler düştü.
 • Bir ankete göre, ABD’li yatırımcıların %31’i, başka bir kaynak tarafından doğrulanmasa bile, AI tarafından oluşturulan finansal tavsiyeyi uygulama konusunda rahat davranıyor.
 • ARK Invest ve 21Shares, SEC’in uygulamalara yeşil ışık yakma olasılığının ortaya çıkmasıyla ilgili raporlar ortaya çıktıktan sonra 2 Ethereum vadeli işlem ETF’si için başvurdu

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Jackson Hole Sempozyumunda konuşan FED Başkanı Powell verdiği şahin mesajlar ile birlikte bir tane daha faiz artırımına sinyal verdi , açıklama sonrası 25800 seviyesine kadar gerileyen Bitcoin haftayı 26.000 $ üzerinde kapattı

ETH/USD

Bitcoin in peşinden hareket etmeye devam eden Ethereum için en son gelen OnlyFans haberi çok etki edemedi , bundan sonra düzenli Ethereum yatırımı yapacağını açıklayan OnlyFans geçtiğimiz günlerde toplamda 19 milyon $ değerinde Ethereumu kasalarına koymuşlardı.

ethereum

LTC/USD

ABD’de maske takma zorunluluğu geri gelmeye başladı! Atlanta’da bir kolejde COVID-19 BA.2.86 varyantı sebebiyle toplantı ve öğrenci partileri yasaklanırken, maske takma zorunluluğu da getirildi LTC teknik görünümde fiyat hareketini başlatmak için 77 $ seviyesinin üzerine çıkmalı , aksi durumda fiyatın 64 ve 60 $ seviyelerine kadar gerilmesi beklenir.

XRP/USD

Sarı kutu içinde konsolidasyon hareketini yapacak olan XRP için bu bölgelerinde orta uzun vade alım yerleri olduğunu belirtmiştik , mahkeme haberi ile bile neredeyse yüzde yüz yapan XRP için daha ana hareket başlamadı. Bu bölgeler DCA yapmak için oldukça ideal bölgelerdir.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!