Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (21 Temmuz 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Terraform Labs, FTX’ten kısa satıcılar hakkında, SEC davasında kendisini tekrar savunmaya yardımcı olacağını iddia ettiği dijital cüzdan bilgisi istiyor.
 • Fed, Temmuz 2023’ün sonuna kadar piyasaya sürülmeden önce sistemi test etmek üzere 41 finans kurumunu, 15 hizmet sağlayıcıyı ve ABD Hazine Bakanlığı’nı işe aldıktan sonra FedNow Hizmetini “hazır” olarak onayladı.
 • ABD Merkez Bankası, Amerikan vatandaşlarının 7/24 para gönderip almasını sağlayan ödeme sistemi FedNow’ı başlattı.
 • Merkez Bankası politika faizini %15’ten %17,5 yükseltti.
 • Mart 2021’de, bir Türk yatırımcıya 2,9 milyon dolara satılan ilk tweet NFT için 100 TL’lik teklif yapıldı.
 • Apple, bir makine öğrenimi çerçevesi olan Google Jax’ın üzerine geliştirildiği için GPT sistemini “Ajax” kod olarak adlandırdı. Ayrıca, Apple’ın Ajax’ı dahili testlerin ötesinde uygun fiyatlı bir şekilde ölçeklendirme yeteneğini sınırlayabilecek Google Cloud’da da çalıştığı bildiriliyor.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Bu hafta yatırımcıların gözü ABD tarafından gelecek olan teknoloji şirketlerinin bilançolarında olacak Tesla bilançosu açıklandıktan sonra geri çekilme yaşayan Bitcoin için,Teknik olarak incelediğimiz Bitcoin için alıcılı hareketlerde 31500 satıcılı hareketlerde ise 27200 dolar desteğini takip edeceğiz, bu bölgelerin sert hareketlerin devam bölgeleri olduğunu belirtebiliriz.

ETH/USD

Bilançoları bekleyen bir diğer ürün Ethereum olacaktır , aynı şekilde olumlu gelecek bilançolar ile birlikte sert satıcılı hareketler görmeyi beklediğimiz Ethereum için alıcılı hareketlerde 2020$ satıcılı hareketlerde ise 1783 $ seviyesi yakın takibimizde olacaktır , bu bölgelerden daha düşük zaman dilimine inerek işlem alınması doğru olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Baştan sona bütün hareketlerini tek tek tahmin ettiğimiz ve değerlendirdiğimiz XRP alıcılı hareketlerine kaldığı yerden devam ediyor.Teknik olarak senaryonun devamında 1.2$ seviyesine kadar çıkış yapmasını beklediğimiz XRP satıcılı senaryoların gelmesi durumunda 0.7$ desteğine kadar sarkabilir.xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz.Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %52.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %47.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.235T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!