Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (20 Nisan 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • 6071 #BTC ‘lik bir cüzdan 9.5 yıl sonra (2013) harekete geçti.9.5 yıl önce ki değeri 3.3M$ olan cüzdanın şuan ki
  değeri 178.1M$
 • Trezor, Wasabi Wallet ile yeni bir CoinJoin işbirliği ile Bitcoin işlemlerinde değişiklik yapacak.
 • Grayscale, on altıncı OTC hizmeti olarak Solana birleşmesi sağladığını duyurdu.
 • Kraken, İrlanda Merkez Bankası’ndan VASP lisansı aldı.
 • NFT pazar yeri OpenSea’nin verilerine göre, koleksiyon 18 Nisan’da her biri 99 dolardan piyasaya sürüldü ve 592 ETH (1,2 milyon $) hacim topladı.

Son 24 Saatin En Çok Yükseliş Gösteren Coinleri Nelerdir?

Son 24 saatte en çok yükseliş gösteren coinlerden 10 tanesinin özetini aşağıda bulabilirsiniz:

 1. 0x (ZRX): %33.49 artış ile, merkezi olmayan uygulamalar için bir protokol olarak hizmet veren 0x, son 24 saatte en çok yükselen kripto para olmuştur.
 2. Bitcoin Cash (BCH): %23.41 artış ile, Bitcoin’in bir çatalı olarak başlatılan Bitcoin Cash, son 24 saatte ikinci en çok yükselen kripto para olmuştur.
 3. BitTorrent (BTT): %23.03 artış ile, dosya paylaşımı için bir protokol olan BitTorrent, son 24 saatte üçüncü en çok yükselen kripto para olmuştur.
 4. Bitcoin Diamond (BCD): %22.89 artış ile, Bitcoin Diamond, Bitcoin’in bir çatalı olarak başlatılan ve daha hızlı işlemler için optimize edilmiş bir kripto paradır.
 5. Bitcoin SV (BSV): %21.28 artış ile, Bitcoin Cash’in bir çatalı olarak başlatılan Bitcoin SV, son 24 saatte beşinci en çok yükselen kripto para olmuştur.
 6. Dash (DASH): %20.69 artış ile, özel ve hızlı işlemler için optimize edilmiş bir kripto para olan Dash, son 24 saatte altıncı en çok yükselen kripto para olmuştur.
 7. Verge (XVG): %20.22 artış ile, özel ve güvenli işlemler için tasarlanmış bir kripto para olan Verge, son 24 saatte yedinci en çok yükselen kripto para olmuştur.
 8. Siacoin (SC): %19.45 artış ile, bulut depolama için bir protokol olan Siacoin, son 24 saatte sekizinci en çok yükselen kripto para olmuştur.
 9. Ethereum Classic (ETC): %18.97 artış ile, Ethereum’un bir çatalı olarak başlatılan Ethereum Classic, son 24 saatte dokuzuncu en çok yükselen kripto para olmuştur.
 10. Waves (WAVES): %18.46 artış ile, merkezi olmayan uygulamalar için bir platform olarak hizmet veren Waves, son 24 saatte onuncu en çok yükselen kripto para olmuştur.

Son 24 saatin en çok yükseliş gösteren coinleri yukarıdaki gibidir. Bu fiyat değişiklikleri günden güne farklılık gösterebilir. Lütfen yatırımlarınızı yaparken iyi araştırma yapın ve ona göre yatırım sepetinizi oluşturun.


Son 24 Saatin En Çok Düşüş Gösteren Coinleri Nelerdir?

Son 24 saatte en çok değer kaybeden 10 coin hakkında daha detaylı bilgi aşağıdaki gibidir:

 1. Lido DAO (LIDO) – %24.6 düşüş: Lido DAO, Ethereum 2.0 için havuzlu bir Stake Eth çözümü sunar.
 2. Compound (COMP) – %23.6 düşüş: Compound, Ethereum blockchaini üzerinde faiz oranlarını belirlemek için bir protokoldür.
 3. Avalanche (AVAX) – %22.6 düşüş: Avalanche, merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulmasını ve yürütülmesini sağlayan bir platformdur.
 4. Terra (LUNA) – %22.3 düşüş: Terra, merkezi olmayan finans uygulamaları ve dijital varlıkların oluşturulması için bir platformdur.
 5. Elrond (EGLD) – %22.2 düşüş: Elrond, hızlı ve ölçeklenebilir blok zinciri çözümleri sunan bir platformdur.
 6. FTX Token (FTT) – %21.8 düşüş: FTX Token, FTX borsasının native tokenidir.
 7. Algorand (ALGO) – %21.5 düşüş: Algorand, merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulması için bir platformdur.
 8. Fantom (FTM) – %21.3 düşüş: Fantom, merkeziyetsiz finansal uygulamaların oluşturulması ve yürütülmesi için bir platformdur.
 9. Huobi Token (HT) – %20.5 düşüş: Huobi Token, Huobi borsasının native tokenidir.
 10. Cosmos (ATOM) – %20.1 düşüş: Cosmos, farklı blok zincirleri arasında etkileşim sağlayan bir platformdur.

Son günün en çok değer kaybedenleri yukarıdaki gibi sıralanmıştır. Değer düşüklükleri birçok nedene bağlı olabilir ve anlık büyük değişimler yaşanabilir. Yatırımlarınızı yaparken dikkatli bir incelemeye ve araştırmaya ihtiyacınız olacaktır.

Günlük en çok değer kazanan ve kaybeden coinleri bu şekildedir. Keyifli yatırımlar dileriz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!