Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (18 Temmuz 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • SEC Başkanı Gary Gensler: Yapay zeka finansal istikrara risk teşkil ediyor.
 • Binance, şirketin kârındaki düşüş yüzünden çalışanlara sağladığı avantajları 19 Haziran’dan itibaren kesti. (WSJ)
 • Chainlink, birden fazla ağda (Avalanche, Ethereum, Optimism ve Polygon) zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolünün başlatıldığını açıkladı.
 • ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, kripto para ve stablecoin’ler için düzenleyici çerçeve oluşturacak yasayı 26 Temmuz tarihine erteledi
 • BinanceUS planlı bakım kapsamında geçici olarak yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu.
 • ABD Hazine Bakanı Yellen: ABD’de resesyon beklemiyorum. Enflasyonu düşürme konusunda büyük adımlar attık

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Haftanın ilk günü sakin geçiren Bitcoin yatırımcılarının beklentileri Salı gününden sonrasına çevrilmiş durumda , Teknik olarak şu an içinde 1800 $’lık bir bant içinde hareket eden Bitcoin için takip edeceğimiz destek 28200 $ seviyesi olacaktır

ETH/USD

ETF haberleri ile birlikte haftayı kapatan Crpyto piyasası Pazartesi günü hareketsizliğini sürdürdü. 50 $’lık bir bant aralığında fiyatlanan Ethereum için yatırımcıları bu haftayı satıcılı geçirmeyi bekliyor.Alt tarafta 1820 $ desteği bulunan Ethereum için düşüşler alım konumunda

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Geçen hafta XRP ‘de mahkeme kararının artık sonlarına geldiğini belirtmiştik bizi de şaşırtarak geçen hafta içi hem olumlu hem olumsuz haberleri gelen Xrp için çok sert alıcılı seyri geride bıraktık.Teknik olarak incelediğimiz Ripple için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 1.23 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.70 $ seviyesi olacaktır.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Teknik olarak incelediğimiz BTC.d için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %49.620 seviyesi olacaktır.

TOTAL

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.135T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!