Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (18 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum’un geleceği için çok önemli olan üç büyük teknik geçiş olduğunu söylüyor.
 • Evergrande chapte 15 iflas başvurusunda bulundu
 • SpaceX elinde bulundurduğu Bitcoinleri sattı
  ABD Kongre Üyesi, SEC Başkanı Gary Gensler’ı görevden almak için resmen yasa tasarısı sundu.
 • Bitcoin dun akşam 25000 seviyesine kadar geri çekildi

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Dün Evergrande iflas başvurusu sonrasında sert satıcılı hareketler sergileyen Bitcoin bu haftayı 27000$ altında kapatacak gibi duruyor , Alt coinlerde sert satış baskısı yaşatan Bitcoin için teknik analiz yaparsak satıcılı hareketlerde 25000 $ alıcılı hareketlerde 28000$ takibimizde olacaktır

ETH/USD

Dün Evergrande olayından sonra 1550 $ seviyesine kadar geri çekilme yaşayan Ethereum bu noktadan alıcılı hareketler yaparak 1689 $ seviyesine kadar çıkış yaptı , bu haftayı bu aralıklarda geçirmesini beklediğimiz

ethereum

LTC/USD

Teknik olarak sert satışlar yiyen LTC de durumlar iyi gözükmüyor ama elimizde önceki Halving sonrasında da aynı hareketleri yaptığıyla ilgili veri olması aslında döngüde değişen bir durum olmadığını anlatıyor . Teknik olarak incelediğimiz de alıcılı hareketlerde 72 satıcılı hareketlerde 62 $ takbiimizde olacaktır

XRP/USD

Teknik olarak incelediğimiz Ripple için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.58 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.41 $ seviyesi olacaktır.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!