Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (17 Temmuz 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Ripple, Ripple Labs’ın 13 Temmuz’da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı kısmi zaferden sonra piyasa değeri açısından dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi.
 • Kripto projesi Multichain, kurucusunun Çin polisi tarafından götürüldüğünü öğrendikten sonra kapandığını söyledi.
 • G-20 ülkeleri, Hindistan’da Rusya’nın Ukrayna’daki uzun süren savaşının, enflasyonun ve borç sıkıntısının risklerini tartışacaklar.
 • BlackRock, 8 trilyon doların üzerinde varlığıyla dünyanın en büyük varlık yöneticisi oldu.
 • Bank of China, çevrimdışı dijital yuan ödemelerini test etmek için telekom operatörleriyle işbirliği yapıyor.
 • CZ, medya tarafindan bildirilen isten gikarma sayilarinin tamamen yanlis oldugunu söyledi.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

ETF haberleri ile birlikte 31800$ seviyelerine kadar yükseliş sergileyen Bitcoin hafta sonu hacimsizliği ile birlikte Cumartesi ve Pazar günü 300 $ ‘lık bir bant aralığında fiyatlandı.Teknik olarak 20 gün sonra sert yukarı çıkan Bitcoin için takip edeceğimiz destek 30300 ,alıcılı hareketlerde ise 33500 $ olacaktır

ETH/USD

ETF haberlerinden sonra 2000 $ seviyesine kadar çıkış yaşayan Ethereum hafta sonu hacimsizliği ile birlikte 20 $’lık bant aralığında fiyatlandı .Teknik olarak incelediğimiz Ethereum için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 2200 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 1920 $ seviyesi olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Geçen hafta XRP ‘de mahkeme kararının artık sonlarına geldiğini belirtmiştik bizi de şaşırtarak geçen hafta içi hem olumlu hem olumsuz haberleri gelen Xrp için çok sert alıcılı seyri geride bıraktık.Teknik olarak incelediğimiz Ripple için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 1.23 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.70 $ seviyesi olacaktır.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Teknik olarak incelediğimiz BTC.d için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %49.620 seviyesi olacaktır.

TOTAL

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.135T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!