Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (17 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • CFTC başkanı Rostin Behnham, kriptoyu düzenlemeye yardımcı çalışma hakkında açıklamalarda bulundu. Ledger, PayPal ile entegre olarak ABD’deki müşterilerine Bitcoin ve Ethereum alım olanağı sunuyor.
 • Opside ZK-Rollup LaunchBase artık ETH/BSC/Polygon Testnets dahil olmak üzere birden fazla L1 seçeneğini destekliyor ve proje başlatmaları için çeşitli IaaS (Hizmet Olarak Altyapı) seçenekleri sunuyor.
 • Bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri, SEC’e dijital varlık şirketi Prometheum’a verilen özel bir komisyoncu-bayi lisansının zamanlaması hakkında endişelerini dile getiriyor.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Dün akşam saatlerinde kapatılan büyük çaplı bir kontrat sonrasında sert satışlar gören Bitcoin alt marketi ezmeye devam ediyor ,Bitcoin için teknik olarak yorum yapacaksak olursak 30200 ve 29000 seviyeleri bizim için anahtar seviyeleri olacaktır bu seviyelerin altında ya da üzerinde yapacağı hareketler ile birlikte sert fiyat hareketleri bekliyor olacağız.

ETH/USD

Dün akşam saatlerinde ABD tarafından gelen veri sonrasında satıcılı hareketler gördüğümüz Bitcoin günü 29000 altında kapattı.Teknik olarak incelediğimiz Bitcoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 29500 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 27800 $ seviyesi olacaktır.

ethereum

LTC/USD

Halving de beklenileni veremeyen LTC dün Bitcoinin tekrar 30.000 $seviyesine doğru atak yapmasından sonra alıcılı hareketler yaptı, bu bölgelerin geç kalan yatırımcıları oyun dışına itmesi ile birlikte ana Halving hareketini başlatmasını hala beklediğimiz LTC için son virajlar olabilir. Teknik olarak satıcılı hareketlerde 80$ destek seviyesi , alıcılı hareketlerde ise 90 $ direnç seviyesi LTC için takip edilecek.;

XRP/USD

XRP için bu bölgelerinde orta uzun vade alım yerleri olduğunu belirtmiştik , mahkeme haberi ile bile neredeyse yüzde yüz yapan XRP için daha ana hareket başlamadı. Bu bölgeler DCA yapmak için oldukça ideal bölgelerdir.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!