Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (16 Mayıs 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Chicago Fed araştırmacılarına göre, geçen yılki Celsius Network de dahil olmak üzere kripto platformlarındaki koşuya büyük yatırımcılar öncülük etti.
 • Başkan Joe Biden, ABD’nin temerrüdünü önleyecek bir bütçe anlaşmasını tartışmak için Salı günü kongre liderleriyle buluşacağını söyledi
 • SEC Başkanı Gary Gensler: “Bitcoin dışındaki her şey menkul kıymettir.”
 • Survey anketlerine göre yatırımcılar, ABD’nin borç yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda Bitcoin’e büyük bir koruma olarak bakıyorlar.
 • Litecoin ve Lido DAO, bugün ilk 50 alternatiften en iyi performans gösterenler olarak ortaya çıktı.

Son 24 Saatin En Çok Yükseliş Gösteren Coinleri Nelerdir?

Son 24 saatte en çok yükseliş gösteren coinlerden 10 tanesinin özetini aşağıda bulabilirsiniz:

 1. Dogecoin (DOGE): Dogecoin, son 24 saatte önemli bir yükseliş gösterdi. DOGE, popüler bir memetik kripto para birimidir ve sosyal medya etkileşimiyle dikkat çekmektedir.
 2. Cardano (ADA): Cardano, son dönemde önemli bir yükseliş gösteren bir coin olarak öne çıkıyor. ADA, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine olanak sağlayan bir blok zinciri platformudur.
 3. Ethereum (ETH): Ethereum, son 24 saatte dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. ETH, en büyük ikinci kripto para birimi olarak bilinir ve akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesinde kullanılır.
 4. Binance Coin (BNB): Binance Coin, son dönemde yükseliş gösteren bir coin olarak öne çıktı. BNB, Binance borsasının kendi tokenidir ve işlem ücretlerinde indirimler sağlar.
 5. Solana (SOL): Solana, son 24 saatte önemli bir yükseliş kaydetti. SOL, hızlı ve düşük maliyetli blok zinciri platformlarından biridir ve DeFi uygulamalarına ev sahipliği yapar.
 6. Polkadot (DOT): Polkadot, son dönemde yükseliş gösteren bir coin olarak dikkat çekiyor. DOT, farklı blok zincirlerini birleştirmek ve iletişimlerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir platformdur.
 7. Chainlink (LINK): Chainlink, son 24 saatte dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. LINK, akıllı sözleşmelere dış verilerin entegrasyonunu sağlayan bir oracle ağıdır.
 8. VeChain (VET): VeChain, son dönemde yükseliş gösteren bir coin olarak öne çıktı. VET, tedarik zinciri yönetimi ve takibi için blok zinciri teknolojisini kullanır.

Son 24 saatin en çok yükseliş gösteren coinleri yukarıdaki gibidir. Bu fiyat değişiklikleri günden güne farklılık gösterebilir. Lütfen yatırımlarınızı yaparken iyi araştırma yapın ve ona göre yatırım sepetinizi oluşturun.


Son 24 Saatin En Çok Düşüş Gösteren Coinleri Nelerdir?

Son 24 saatte en çok değer kaybeden 10 coin hakkında daha detaylı bilgi aşağıdaki gibidir:

 1. Bitcoin (BTC): Bitcoin, son 24 saatte önemli bir düşüş yaşadı. BTC, kripto para piyasasının en büyük ve en tanınmış birimidir. Fiyat dalgalanmaları sıklıkla Bitcoin üzerinde etkili olabilir.
 2. Ethereum (ETH): Ethereum, son dönemde önemli bir düşüş gösteren bir coin olarak öne çıkıyor. ETH, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesinde kullanılan ikinci en büyük kripto para birimidir.
 3. Binance Coin (BNB): Binance Coin, son 24 saatte düşüş yaşayan bir coin olarak dikkat çekti. BNB, Binance borsasının kendi tokenidir ve işlem ücretlerinde indirimler sağlar.
 4. Cardano (ADA): Cardano, son dönemde düşüş gösteren bir coin olarak öne çıktı. ADA, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine olanak sağlayan bir blok zinciri platformudur.
 5. Ripple (XRP): Ripple, son 24 saatte önemli bir düşüş kaydetti. XRP, finansal kuruluşlar arası ödemeleri kolaylaştıran bir kripto para birimidir.
 6. Polkadot (DOT): Polkadot, son dönemde düşüş gösteren bir coin olarak dikkat çekiyor. DOT, farklı blok zincirlerini birleştirmek ve iletişimlerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir platformdur.
 7. Litecoin (LTC): Litecoin, son 24 saatte düşüş yaşayan bir coin olarak öne çıktı. LTC, Bitcoin’e benzer özelliklere sahip bir kripto para birimidir.
 8. Chainlink (LINK): Chainlink, son dönemde düşüş gösteren bir coin olarak dikkat çekiyor. LINK, akıllı sözleşmelere dış verilerin entegrasyonunu sağlayan bir oracle ağıdır.

Son günün en çok değer kaybedenleri yukarıdaki gibi sıralanmıştır. Değer düşüklükleri birçok nedene bağlı olabilir ve anlık büyük değişimler yaşanabilir. Yatırımlarınızı yaparken dikkatli bir incelemeye ve araştırmaya ihtiyacınız olacaktır.

Günlük en çok değer kazanan ve kaybeden coinleri bu şekildedir. Keyifli yatırımlar dileriz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!