Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (14 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

Kripto Paraların Günlük Yorumları

 • Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in kripto endüstrisine karşı sürekli olarak uygulama eylemine başvurmasının Amerika Birleşik Devletleri’nde “yeniliği ezmeye” yol açabileceği konusunda uyarıyor.
 • Paypal, transferler ve ödemeler için Stablecoin’leri ekledi.
 • Donald Trump 250-300.000$`lık ETH varlığı olduğunu açııkladı!
 • Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ARK Yatırım Yönetimi tarafından önerilen spot Bitcoin ETF hakkındaki kararı erteledi.
 • CFTC, aldatıcı kripto para birimi planına karışan bireylere karşı suçlamalarda bulunuyor.

BTC/USD

PayPal haberi ile birlikte 30000 dolar seviyesine atak yapmış ama orada kalamamıştı hafta sonunu her zaman olduğu gibi dar bir aralıkta geçiren Bitcoin için teknik olarak yorum yapacaksak olursak 30200 ve 29000 seviyeleri bizim için anahtar seviyeleri olacaktır bu seviyelerin altında ya da üzerinde yapacağı hareketler ile birlikte sert fiyat hareketleri bekliyor olacağız

ETH/USD

Paypal haberi ile birlikte bir atak da Ethereum dan gelmiş ama ABD tarafından gelen veriler sonrasında bu ataklar yerlerini satıcılı seyre bırakmıştı . Teknik olarak incelediğimiz Ethereum için alıcılı senaryoda takip edeceğimiz direnç seviyesi 1880 , aksi durumda satıcılı senaryoda takip edeceğimiz destek seviyesi ise 1820 $ olacaktır

ethereum

LTC/USD

Halving de beklenileni veremeyen LTC dün Bitcoinin tekrar 30.000 $seviyesine doğru atak yapmasından sonra alıcılı hareketler yaptı, bu bölgelerin geç kalan yatırımcıları oyun dışına itmesi ile birlikte ana Halving hareketini başlatmasını hala beklediğimiz LTC için son virajlar olabilir. Teknik olarak satıcılı hareketlerde 80$ destek seviyesi , alıcılı hareketlerde ise 90 $ direnç seviyesi LTC için takip edilecek.

XRP/USD

Uzun süredir teknik olarak beklediğimiz sarı kutuya fiyat dokunmuş ve bu bölgenin alıcılı hareketler yapacağını belirtmiştik şu an için bir problem gözükmüyor satı kutunun fiyatı itmesini bekliyoruz, teknik olarak incelediğimizde 0.600$ bölgesi bizim için destek görevi konumunda olacaktır , fiyatın bu bölgeden alacağı destek ile 0.7350 kısa zaman diliminde hedef konumundadır

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!