Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (12 Temmuz 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Near Protocol’ün Hazinesi, token fiyatlarındaki düşüş nedeniyle 200 milyon dolar azaldı.
 • Analistlere göre Polygon fiyatı, devam eden toparlanma eğilimine rağmen %30 düşüş riski taşıyor.
 • Aave, Ethereum ağında GHO adlı bir stablecoin başlatmak için oylama gerçekleştirecek. Arcadia’nın arkasındaki ekip, saldırganla temasa başladığını söyledi.
 • Polygon Labs, yeni bir CEO atamak da dahil olmak üzere liderlik ekibini yeniden düzenliyor.
 • Penn State araştırmasında, kripto volatilitesinin getirilerde sosyal medya kısmının daha az etkilediği ortaya çıktı.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Bugün yatırımcılar ABD tarafından gelecek TÜFE verilerini takip edecek, Beklenenden iyi gelecek bir Enflasyon verisi ile birlikte yükseliş hareketinin devam edeceğini düşünüyoruz.Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin’in fiyatı 25.000 dolar seviyelerinden 31.700 doların üzerine çıkarak önemli bir yükseliş yaşadı. Teknik olarak 20 gündür aynı bölgede fiyatlanan Bitcoin için takip edeceğimiz seviyeler direnç olarak 31500 destek olarak 28600 olacaktır

ETH/USD

2023’ün başından bu yana toplamda 22.300 ETH’lik (41,6 milyon dolar) yatırma işlemi yapan balina, tekrardan harekete geçti. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ile cüzdan hareketlerinde bulunan balina, gün içinde 2.013 ETH (3,76 milyon dolar) hareket ettirdi. .Teknik olarak incelediğimiz Ethereum için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 1900 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 1750 $ seviyesi olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Messari cephesinden yayımlanan bir rapor şirketin 2023’ün ikinci çeyreğinde büyüme kaydettiğini ortaya koydu. Rapor, SEC davasıyla ilgili endişelere rağmen, XRPL’nin 2023’ün ikinci çeyreğinde önemli bir büyüme kaydettiğini belirtmektedir. XRP Ledger, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 31,8’lik bir büyümeyle toplam yeni adres sayısında 138.790’a ulaşan önemli bir artış yaşadı.Teknik olarak incelediğimiz Ripple için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.53 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.46 $ seviyesi olacaktır.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Teknik olarak incelediğimiz BTC.d için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %49.620 seviyesi olacaktır.

TOTAL

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.135T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!