Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (11 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki en üst düzey Demokrat Maxine Waters, kripto para birimi dünyasının o köşesi için ABD düzenlemesinin yokluğunda PayPal’ın bu hafta bir stablecoin lansmanını eleştirdi.
 • Paypal, transferler ve ödemeler için Stablecoin’leri ekledi.
 • Circle CEO’su Jeremy Allaire, firmasının Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklandığı algısına rağmen, USDC’nin benimsenmesinin çoğunun gelişmekte olan ve gelişmekte olan pazarlardan geldiğini söyledi.
 • San Fransico merkezli SoFi bankası, 170 milyon dolarlık net kripto holdinglerini açıkladı ve BTC 82 milyon dolarlık yatırım payıyla en üst sırada yer aldı.
 • PayPal’ın yeni PayPal USD stablecoin’inin piyasaya sürüldüğünü duyurmasından bu yana geçen 16 saat içinde PYUSD koduna sahip yaklaşık 30 token oluşturuldu.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

30.000 bölgesine yaptığı atak sonrasında ABD tarafından veriler ile birlikte tekrar 29500 $ seviyesinin altına inen Bitcoin için teknik olarak incelediğimiz de alıcılı hareketlerde 30700 satıcılı hareketlerde ise 28800 dolar desteğini takip edeceğiz, bu bölgelerin sert hareketlerin devam bölgeleri olduğunu belirtebiliriz.

ETH/USD

Bugün ABD tarafından gelecek olan enflasyon verisini takip edeceğiz , Ethereum veri saatine kadar hareketli saatler geçirebilir, Ethereum için teknik olarak baktığımızda alıcılı hareketlerde 1880 satıcılı hareketlerde 1800 seviyesi takibimizde olacaktır.

ethereum

LTC/USD

Halving de beklenileni veremeyen LTC dün Bitcoinin tekrar 30.000 $seviyesine doğru atak yapmasından sonra alıcılı hareketler yaptı, bu bölgelerin geç kalan yatırımcıları oyun dışına itmesi ile birlikte ana Halving hareketini başlatmasını hala beklediğimiz LTC için son virajlar olabilir. Teknik olarak satıcılı hareketlerde 80$ destek seviyesi , alıcılı hareketlerde ise 90 $ direnç seviyesi LTC için takip edilecek.

XRP/USD

Uzun süredir teknik olarak beklediğimiz sarı kutuya fiyat dokunmuş ve bu bölgenin alıcılı hareketler yapacağını belirtmiştik şu an için bir problem gözükmüyor satı kutunun fiyatı itmesini bekliyoruz, teknik olarak incelediğimizde 0.600$ bölgesi bizim için destek görevi konumunda olacaktır , fiyatın bu bölgeden alacağı destek ile 0.7350 kısa zaman diliminde hedef konumundadır

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz . Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.00 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %48.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.136T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!