Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (10 Temmuz 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • ABD’li yatırımcılar, arzının daha fazlası uzun vadeli sahipler tarafından çekildiği için Bitcoin’e atlıyor. FTX, yan kuruluşu FTX Japan’ın satışını geçici olarak askıya almaya karar verdi.
 • Kripto start-up’larının oranı 2022’den bu yana 98% oranda düştü
  Marathon Digital, BTC üretim seviyesini yıldan yıla neredeyse %600 artırdı.
 • Circle tarafından toplam 63,2 milyon dolarlık USDC donduruldu ve Multichain MPC köprüsünden açıklanamayan büyük çıkışların ardından 2,5 milyon dolarlık USDT’nin üzerinde Tether tarafından donduruldu.
 • Elon Musk, Twitter’daki içerik üreticilerinin Youtube’da olduğu gibi görüntülenme başına para kazanacağını söyledi

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Son haftalarda, kripto para borsaları ABD’de artan baskılarla mücadele ederken, küresel varlık yöneticisi Blackrock liderliğindeki spot Bitcoin ETF başvuruları gündemin merkezine yerleşti. Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin’in fiyatı 25.000 dolar seviyelerinden 31.700 doların üzerine çıkarak önemli bir yükseliş yaşadı. Teknik olarak 20 gündür aynı bölgede fiyatlanan Bitcoin için takip edeceğimiz seviyeler direnç olarak 31500 destek olarak 28600 olacaktır.

ETH/USD

ETF haberlerinden sonra 20 gündür yatay fiyat hareketleri içinde ilerleyen ETHEREUM bir süre daha yatay fiyatlanmalar geçirecek gibi. Teknik olarak incelediğimiz Ethereum için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 1900 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 1750 $ seviyesi olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Teknik olarak incelediğimiz Ripple için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.53 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.46 $ seviyesi olacaktır.

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Teknik olarak incelediğimiz BTC.d için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %51.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %49.620 seviyesi olacaktır.

TOTAL

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.135T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!