Günlük Kripto Para Bülteni

Günlük Kripto Para Bülteni (1 Ağustos 2023)

kripto-para-bulteni

GÜNÜN KRİPTO PARA GELİŞMELERİ

 • BALD memecoin, koleksiyoncular bir çıkış dolandırıcılığı iddiasıyla fiyat olarak düştü, ancak geliştirici herhangi bir şey satmadıklarını söyledi.
 • Barry Silbert tarafından yönetilen Digital Currency Group, finansal hizmetler gazisi Mark Shifke’yi finans direktörü olarak seçti.
 • SEC, Hex’in yaratıcısının “Enigma” olarak bilinen 555 karatlık bir siyah elmas satın almak için milyonlarca dolarlık yatırımcı fonunu yasadışı olarak kullandığını söylüyor.
 • Japonya Blok Zinciri Derneği, kripto varlıkların vergilendirilmesini Japonya’daki web3 işletmeleri için en büyük engel olarak nitelendirdi.
 • SEC, kayıtlı olmayan menkul kıymet teklifi için HEX kurucusu Richard Heart’e karşı şikayette bulundu. İddialar arasında HEX, PulseChain ve PulseX gibi ‘kripto varlık menkul kıymetleri’ aracılığıyla 1 milyar doların üzerinde para toplama yer alıyor.

Kripto Paraların Günlük Yorumları

BTC/USD

Curve Finance Hack olayından sonra satıcılı hareketler yapan Bitcoin için teknik olarak incelediğimiz de alıcılı hareketlerde 31200 satıcılı hareketlerde ise 27200 dolar desteğini takip edeceğiz, bu bölgelerin sert hareketlerin devam bölgeleri olduğunu belirtebiliriz.

ETH/USD

Curve hackinden sonra satış yiyen Ethereum için teknik olarak baktığımızda alıcılı hareketlerde 1920 satıcılı hareketlerde 1820 seviyesi takibimizde olacaktır.

ethereum

AVAX/USD

Teknik olarak incelediğimiz Litecoin için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 85 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 70 $ seviyesi olacaktır.

XRP/USD

Baştan sona bütün hareketlerini tek tek tahmin ettiğimiz ve değerlendirdiğimiz XRP alıcılı hareketlerine kaldığı yerden devam ediyor. Teknik olarak senaryonun devamında 1.03$ seviyesine kadar çıkış yapmasını beklediğimiz XRP satıcılı senaryoların gelmesi durumunda 0.65$ desteğine kadar sarkabilir.Düşüşler alım fırsatı

xrp

SHIB/USD

Teknik olarak incelediğimiz Shib için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç 0.0000890 $ , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek 0.00000620 $ seviyesi olacaktır.

BTC.D

Bitcoin hakimiyetini gösteren grafiğimiz.Teknik olarak incelediğimiz BTC.D için alıcılı hareketlerin gelmesi durumunda takip edeceğimiz direnç %52.50 , satıcılı hareketlerin gelmesi durumunda ise takip edeceğimiz destek %47.20 seviyesi olacaktır.

Total

Total Market içinde ki para miktarını gösteren grafiğimizde Alıcılı senaryolarda 1.235T $ seviyesini , satıcılı senaryolarda 975B $ seviyesini takip edeceğiz.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


  Ziyaretçilerimize Özel
  470 TL Değerindeki
  Temel Analiz ve Teknik Analiz

  E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


  Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!