Küresel Piyasa

Al Veren Popüler 10 Hisse (2023)

al-veren-hisseler

Güçlü al veren hisseler 2023 yılında da yatırımcıların takip listelerinde yerini alıyor. Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören ve sektörde yeni hedefler ile başarılı grafik çizen şirketler bu kapsamda tercih edilebilir. Al veren popüler 10 hisse arasında birçok farklı sektörden öneri yer almaktadır. 2023 yılına özel bazı potansiyel hisseler yatırımcıların stratejilerine, risk profillerine ve yatırım hedeflerine bağlı olarak da değişebilir.
Türkiye İş Bankası (ISCTR)
Güçlü al sinyali veren hisseler arasında her zaman ilk sırada yer alan Türkiye İş Bankası (ISCTR), 2023 yılında Türkiye ekonomisinin büyümesi ve bankacılık sektöründeki güçlü duruşu sayesinde al sinyali vermektedir. Analistlerin piyasalarda sık kullandığı 12 gösterge referans alınarak yapılan çalışmada CCI, RSI, momentum, stochastic gibi verilere göre de ISCTR al sinyali taşımaktadır.

Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS)

Güçlü al veren hisseler arasında bir süredir konumunu koruyan Bim, Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri olarak 2023 yılında da öne çıkıyor. Büyümesini bu yönde de sürdürmesi beklenen Bim’in Borsa İstanbul’da (BIST) göstermiş olduğu olumu performans yeni yılda da dikkat çekmektedir. Al sinyallerinin doğru değerlendirilmesi ve olası düşüşlerin yatırım fırsatı olabileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Risk faktörü ise diğer tüm hisselerde olduğu gibi Bim hisselerinde de görülmektedir.

Coco Cola İçecek (CCOLA)

Patlayacak hisseler arasında da çok sık gösterilen Coco Cola, farklı platformlarda al sinyaline sahip hisseler arasında kendine yer bulmuştur. Yatırımcılar tarafından işlem yapılırken şirketlerin finansal verileri kadar hisselerin teknik analizleri de dikkate alınıyor. Bu kapsamda al sinyallerinin anlaşılması için dikkate alınan verilere göre CCOLA, 2023 yılının en dikkat çeken hisseleri ve al sinyali veren hisseler arasında yer alıyor.

Albakara Türk (ALBRK)

Banka hisseleri yorumları arasında öne çıkan Albaraka Türk, al sinyali 2023 yılında güçlü olan bankalar arasında yerini alıyor.

Koç Holding (KCHOL)

12 göstergesi al veren hisseler arasında yerini koruyan Koç Holding, Türkiye’nin lider holdinglerinden biri olarak büyüme hedeflerini hemen hemen her dönem yakalamaktadır. 2023 yılında da bu özellikleriyle yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Garanti Bankası (GARAN)

2023 patlayacak hisseler arasında çoğu zaman banka hisseleri ilk sıralarda yer alıyor. Uzun süredir borsada karlı bir duruş sergileyen Garanti Bankası, 12 göstergesi de güçlü al sinyali veren hisseler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olarak 2023 yılında yatırımcıların radarında yer alıyor.

Akbank (AKBNK)

En iyi banka hisseleri arasında yerini alan Akbank, piyasalarda son dönemde al sinyali veren bankalardan biri olmayı başardı. BIST 100’de önemli göstergeleri alım sinyalleri veren Akbank, yüksek getiri potansiyeli ile yakın takibe alınıyor.

Kocaer Çelik (KCAER)

Geleceğin hisseleri arasında geçtiğimiz dönemde sık gösterilen Kocaer Çelik, sektörde Ege Bölgesi’nin en büyük ihracatçı firması olarak adından sıkça söz ettirmektedir. Büyüme hedefleri ve gelecek tahminleri de al sinyalleri vermesinde etkili olmuştur.

Türk Hava Yolları (THYAO)

THYAO hisse yorumu ve teknik analizleri şirketin başarısıyla da olumlu seyrediyor. İş Yatırım analizlerine göre al sinyali veren şirketler arasında ilk sıralarda yer alıyor. 2023 yılında da popüler hisseler arasında olması bekleniyor.

Tüpraş (TUPRS)

Prim yapacak hisse senetleri arasında yerini alan Tüpraş, BIST 100’de 12 göstergesi alım sinyali veren firmalar arasında yerini almıştır. Ancak burada yatırımcıların bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor. Teknik göstergeler şirketin mali yapısı hakkında değerlendirme imkanı vermemektedir. Bu nedenle al veren popüler 10 hisse arasında olsa da risk faktörü şirketin finansal verilerine göre de ortaya çıkabilir.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!