Küresel Piyasa

2023 Ukrayna Asgari Ücret Ne Belli Oldu Mu?

Ukrayna

Ukrayna’da Asgari Ücret Ne Kadar? (2023)

Yaşam standartları bakımından sık sık araştırılan Ukrayna, asgari ücret oranıyla da merak konusu olmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda yaşanan savaşlar ve ekonomik krizler, Ukrayna’yı büyük ölçüde etkilemiş durumdadır. Tüm bu olumsuzluklar nedeniyle Ukrayna’da değişen asgari ücret oranları ve yaşam şartları çok merak ediliyor. Peki, Ukrayna’da asgari ücret ne kadar? 2022 yılında Ukrayna’da asgari ücret ne kadar? 2023’te Ukrayna asgari ücreti ne kadar olacak? Haberimizden okuyabilirsiniz.

Ukrayna’da Asgari Ücret Ne Kadardır?

Avrupa ülkelerinde ortalama bir çalışma saati uygulaması mevcuttur. Ukrayna’da da çalışma saati uygulaması bulunur. Ukrayna’da birçok kurumda günlük çalışma saati 8, haftalık çalışma saati ise 40 olarak belirlenmiştir. Ukrayna’da 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren asgari ücret 6 bin 500 grivna (3 bin 265 TL) iken, 1 Ekim 2022 tarihinde 6 bin 500 grivna (3 bin 365 TL) olarak sabitlenmiştir.

Ukrayna’da Ev Kiraları Ne Kadar?

Ukrayna’da stüdyo dairelerde ortalama kira bedeli 3.701 grivna’dır. Kira ücretleri 2+1 ve 3+1 evlerde 8 bin grivna civarında değişmektedir.

Ukrayna’da Yakıt Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna’da benzinin ortalama litre fiyatı 31.410 grivna tutarındadır.

Ukrayna’da Et Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna’da sığır etinin ortalama kilogram fiyatı 117 grivna; tavuk etinin ve domuz etinin ortalama kilogram fiyatı ise 110 grivna değerindedir.

Ukrayna’da Eğitim Ne Kadar?

Ukrayna üniversitelerinde hazırlık sınıfları genellikle 3 bin ile 5 bin dolar civarındadır. Ukrayna’da özellikle sosyal bilimler alanındaki lisans bölümleri, yıllık olarak 2 bin ile 5 bin dolar arasında değişmektedir. Tıp, veterinerlik ve eczacılık eğitimleri ise 3 bin 500 ve 6 bin 500 dolar arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

2023’te Ukrayna’da Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2023’teki Ukrayna asgari ücret tarifesi Aralık ayının son haftasında açıklanacaktır. Açıklandığında kureselpiyasalar.com ziyaretçileri ile bu haber içeriğinde paylaşacağız.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!