Küresel Piyasa

2023 İsviçre Asgari Ücret Belli Oldu Mu?

isvicre-fotografi

2023 İsviçre Asgari Ücret Ne Kadar?

Avrupa ülkelerinin asgari ücret oranları büyük bir merakla araştırılıyor. Asgari ücret oranı en çok merak edilen ülkelerden biri de İsviçre. Peki, İsviçre’de asgari ücret ne kadar? İsviçre’de 2023 yılında asgari ücret ne kadar oldu? Detaylar haberimizde…

Refah düzeyinin yüksek, enflasyon oranının ise düşük olduğu ülkelerden biri olan İsviçre’de asgari ücretin ne kadar olduğu merak edilmeye devam ediyor. Avrupa ülkelerindeki asgari ücret tutarlarını araştıran vatandaşlar, İsviçre’nin sunduğu ayrıcalıkları merak etmeye devam ediyor. Peki, İsviçre’de asgari ücret ne kadar?

İsviçre’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Yapılan araştırmalara göre, İsviçre’de saatlik asgari ücret 23 İsviçre frangına (yaklaşık 206 TL), aylık asgari ücret de 4 bin İsviçre frangına (yaklaşık 36 bin TL) olarak belirlendi. 2022 yılında yükseltilen İsviçre asgari ücret oranı, göç etmek isteyen vatandaşlar tarafında araştırılmaya devam ediyor.

Aldi Suisse tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Ocak 2022’den itibaren çalışanlarına verilen asgari ücrete yüzde 2,8 zam yaparak ayda 4600 franka çıkarılacağı duyuruldu.

İsviçre’de Kira Fiyatları Ne Kadar?

İsviçre’de kira fiyatları bölgeden bölgeye değişmekle birlikte genellikle, 2-3 bin İsviçre frangı arasında değişmektedir.  

İsviçre’de Yakıt Fiyatları Ne Kadar?

Benzinde, İsviçre için ortalama değer 1.65 İsviçre frangı olarak açıklandı. 06 Eylül 2021 tarihinde 1.60 (İsviçre frangı) en az ve 22 Kasım 2021 tarihinde 1.71 (İsviçre frangı) ulaştı.

Yorum Yaz

Epostanız paylaşılmayacaktır.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Devamını Oku


    Ziyaretçilerimize Özel
    470 TL Değerindeki
    Temel Analiz ve Teknik Analiz

    E-Kitabı Ücretsiz! 🎯


    Formu Doldurun E-Kitap Mail Adresinize Gelsin!